LG 50UR640S9UD 50" Smart LED-LCD TV - 4K UHDTV
In stock
LG 50UR640S9UD 50" Smart LED-LCD TV - 4K UHDTV is available to buy in increments of 1
Electronics
  • The 50" screen size is suitable for a large bedroom
  • 16:9 aspect ratio to display content on a wider viewing space
  • 120 Hz refresh rate to enjoy action-packed movies, sports and 3D games with no motion blur
  • Enjoy HD TV channels and programs online with ATSC digital tuner
  • 3840 x 2160 resolution and 2160p scan format for producing sharp and bright images
  • Experience stunning picture result with cost-effective LED backlighting
More Information
Special Notes No
VM Delivery Badge Special Order
VM Delivered By Date 2026-05-25
numbers No
Write Your Own Review
Only registered users can write reviews. Please Sign in or create an account
No Related Posts
Products Often Bought Together
  1. Special Order Delivered by May 18
    NOTOKA Mini Portable Bluetooth Speakers Wireless Wireless Portable, Bundle of 3
    Qty
  2. Available Today
    Soundplay Wireless Earbuds 2 Pieces
    Qty
  3. Special Order Delivered by Jun 2
    Samsung 55-Inch Class Crystal UHD U8000F 4K Smart TV Metal
  4. Out of Stock
    Roland Electronic Drums with Stand
    Out of stock
  5. Special Order Delivered by May 20
    VIRTAVO SolarFlask 2K Solar Security Cameras Wireless Outdoor Wireless, Bundle of 2
  6. Out of Stock
    JVC 147 cm / 58” Inches Smart UHD Android TV LT-58KC538
    Out of stock
  7. Special Order Delivered by May 20
    Hisense 85" E6 Cinema Series Hi-QLED 4K UHD Smart